Neşe LÜLEÇ

NEŞE LÜLEÇ

Başkanlık Yaptığı Dönem: 19.04.1992 - 10.04.1994

Eskişehir doğumlu olup, Ankara’da yaşamaktayım ve bir çocuk annesiyim.  A. Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye bölümünde lisans, Gazi Üniversitesi Maliye bölümünde lisansüstü eğitimimi tamamladım.

1983-1997 yıllarında T.C. Maliye Bakanlığı Ankara Vergi Denetmenliği Başkanlığı’nda Vergi Denetmeni ve Başkan Yardımcısı olarak çalıştım. Ayrıca Vergi Denetmenleri Dernek Başkanı olarak çalıştığım dönemde Vergi Kontrol Memuru olan unvanın Vergi Denetmeni olarak değiştirilmesi, halen yayımı devam etmekte olan Vergi Raporu’nun ilk yayımının bu dönemde gerçekleşmiş olması, Yeminli Mali Müşavirlik Yeterlilik konusundaki olumlu gelişmelerin sağlanması onur ve gurur duyduğum önemli konular arasındadır. Bu dönemde meslektaşlarımızın Dernek Yönetim Kuruluna inançları ve değerli destekleri takdire şayandır.

Dernek Başkanlığım döneminde ilk iş olarak Sıhhiye’de Strazburg Caddesinde bir büro kiralayarak Maliye Bakanı Müsteşarı ve bürokratların katılımının olduğu şık bir açılışla Dernek Merkezimizi kurduk ve gece gündüz demeksizin meslektaşlarımızın eş ve çocukları da dahil, tüm illerdeki arkadaşlarımızla koordineli ciddi çalışmalar yaptık. İstanbul ve Adana’da şubeler açtık. Bu dönemde Dernek olarak başta Maliye Bakanlığı ve TBMM de olumlu sesler getirdik.

Bu dönemden anımsadığım bizi motive eden anılardan biri; Yönetim Kurulu arkadaşları ile aldığımız bir kararla sorunlarımızı anlatan ve önerilerimizi sunan kısa ve öz bir yazı hazırlayarak tüm illerdeki üyelerimize gönderdik. Belli bir günde TBMM ‘ye ve o dönem milletvekili olan, aynı zamanda eski meslektaşımız olan Sn. Kamer Genç’e fax ve posta olarak gönderilmesini istedik. Bir anda tüm illerdeki meslektaşlarımızın binlerce iletileri TBMM’de dikkati çekti ve Sn. Kamer Genç bizi ivedilikle makamına davet etti. Dernek Yönetim Kurulu üyelerimizden 4 kişilik bir grup ile yanına giderek sorunlarımızı ve taleplerimizi anlattık. Sn. Kamer Genç, böyle bir ekip çalışması nedeniyle hayretlerini de belirterek derneğimiz üyelerini kutladı ve bizi desteklediğini belirtti.

 Aynı şekilde bunun gibi bürokratlar nezdinde yaptığımız çalışmalar, toplantılar Maliye Bakanlığı’nda da ses getirdi. O dönemin Gelirler Genel Müdürü olan Sn. Zekeriya Temizel’in dikkatini çekmiş ki Dernek Başkanı olarak makamına çağırdı ve biz yönetim kurulu üyelerimizden birkaç arkadaşla makamında sorunlarımızı ve taleplerimizi anlattık.

1997 Yılından itibaren TÜBİTAK ve TÜBA’da idari görevlerde bulundum, halen TÜBİTAK-ULAKBİM’de çalışmaktayım.  

1980 yılında hobi olarak seramik ile başlayan sanat yaşamım, değerli ressamlarla yaptığım atölye çalışmalarım ve 30 adet karma sergim, Moskova, Yunanistan ve Paris’te olmak üzere 3 adet yurtdışı karma sergim, 5 adet canlı performansım, 8 adet kişisel resim sergim ve resim bölümü lisansüstü eğitimindeki özel öğrenci statüsü sürecindeki donanımlarım ile profesyonel boyut kazandı. Halen resim çalışmalarıma atölyemde devam etmekteyim.

Bir dönem amatör bayanlar hentbol takımını kurarak hentbol oynadım. TÜBİTAK Türk Sanat Müziği Korosu’nda korist olarak müzik ile ilgilendim. Tiyatro, opera, bale, jazz gösterilerinin iyi bir takipçisiyim. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde bulundum ve bulunmaktayım. Seyahat etmek, doğanın dokusunu keşfetmek, yeni kültür ve insanları tanımak en büyük zevkim olup, hayalim iyi bir gezgin olmak.

Sevgi ve Saygılarımla…

 

Yaşam kaynağım, dayanağım Canım Annem Güzide Sönmezer’e,

En iyi dostum, gururum, yaşam sevincim Canım Oğlum Andaç Lüleç’e…