Tarihçe

1975 yılında, merkezi Ankara olarak kurulan Vergi Müfettişleri Derneği, 4000’i aşkın üyesi ile faaliyet göstermektedir. Adana, İstanbul ve İzmir’de şubeleri; Antalya, Bursa, Gaziantep, Kocaeli ve Konya’da ise temsilcilikleri bulunan derneğimizin amacı, üyeleri arasında birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını pekiştirmek ve vergi müfettişleri ile müfettiş adaylarının mevcut bilgi birikiminden faydalanarak mesleki kuralları ve etik değerlerin artırılmasına yardımcı olmaktır.

Bu amaçla 29 yıldır faaliyette olan Vergi Raporu yayın organı ile amaçlarını hem kamuoyu hem de mesleğe gönül verenler ile paylaşmaktadır. Vergi Müfettişleri Derneği’nin temel eseri olarak hazırlanan ve üç ciltten oluşan Beyanname Düzenleme Rehberi alanında uzman kişilerden seçilen özel yayın kurulu tarafından yeni düzenlemeler ışığında siz değerli okuyucuları ile buluşturulmaktadır.

Derneğimizin amaç, hedef ve yaklaşımları ile ilgili ayrıntılı bilgi için tüzüğümüzü inceleyebilirsiniz.

Özgür KUBUŞ

Başkanlık Yaptığı Dönem

14.05.2017 – 25.07.2020

Kemal Serkan KESKİN

Başkanlık Yaptığı Dönem

17.05.2015 – 13.05.2017

Aykut GÜLEÇ

Başkanlık Yaptığı Dönem

16.04.2007 – 24.05.2015

Nuh IRMAK

Başkanlık Yaptığı Dönem

01.05.2005 – 15.04.2007

Sadettin ÇAKILI

Başkanlık Yaptığı Dönem

24.12.2001 – 30.06.2005

Coşkun ARAS

Başkanlık Yaptığı Dönem

28.04.1998 – 23.12.2001

Selami AYDIN

Başkanlık Yaptığı Dönem

19.10.1996 – 27.04.1998

M. Nadide AYDIN

Başkanlık Yaptığı Dönem

18.05.1996 – 18.10.1996

Özdemir ALTINOK

Başkanlık Yaptığı Dönem

11.04.1994 – 17.05.1996

Neşe LÜLEÇ

Başkanlık Yaptığı Dönem

19.04.1992 – 10.04.1994

Şerafettin KUTUCU

Başkanlık Yaptığı Dönem

29.11.1989 – 18.04.1992

İbrahim USLU

Başkanlık Yaptığı Dönem

25.04.1988 – 28.11.1989

Mahmut EROĞLU

Başkanlık Yaptığı Dönem

13.04.1986 – 24.04.1988

Sadık ÜNAL

Başkanlık Yaptığı Dönem

14.05.1984 – 12.04.1986

Mehmet BAŞOKÇU

Başkanlık Yaptığı Dönem

13.06.1982 – 13.05.1984

İsmail Hakkı SEZGİN

Başkanlık Yaptığı Dönem

01.08.1979 – 12.06.1982

Ali Ümit ÇELİK

Başkanlık Yaptığı Dönem

15.04.1979 – 31.07.1979

İbrahim MUTLUCAN

Başkanlık Yaptığı Dönem

23.04.1978 – 14.04.1979

Hamza KIRMIZI

Başkanlık Yaptığı Dönem

14.08.1977 – 22.04.1978

Faruk ARAS

Başkanlık Yaptığı Dönem

05.04.1976 – 13.08.1977

Selahattin KIRBAŞ

Başkanlık Yaptığı Dönem

20.03.1975 – 04.04.1976