Mayıs 25, 2022
by

VERGİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ  FOTOĞRAFÇILIK YARIŞMASI

Vergi Müfettişleri Derneği’nin kurulduğu günden bu yana sanata verdiği değeri vergi müfettişleri ile paylaşmak üzere düzenlendiği fotoğraf yarışmasına, tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçı vergi müfettişlerini davet ediyoruz.

Bu yıl düzenlenecek olan yarışmanın konusu “Kültürel Miraslarımız ve Doğal Güzellikleriyle Anadolu” olarak belirlenmiştir.

Bu kapsamda “Kültürel Miraslarımız ve Doğal Güzellikleriyle Anadolu” denildiğinde aklınıza gelebilecek (her türlü tarihi yapının genel plan fotoğrafları, tarihi eşyalar, sanat eserleri, antikalar, farklı kültürleri tasvir eden olgu veya objeler, gelenekler, bir yer ile özdeşleşmiş ürünler, doğal güzellikler, her türlü manzaralar..vb) her türlü olguyu ve anlatıyı içeren fotoğrafları beklemekteyiz.

Vergi Müfettişleri Derneği ve İzmir Fotoğrafçılar Odası ile düzenlenmekte olan bu yarışmada tüm katılımcılara başarılar dileriz. Yarışmaya katılım ve içeriğine ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir.


Konu ve Amaç: Kültürel Miraslarımız ve Doğal Güzellikleriyle Anadolu
Vergi Müfettişleri Derneği’nin kurulduğu günden bu yana sanata verdiği değeri vergi müfettişleri ile paylaşmak üzere düzenlendiği ve bu sene içerisinde gerçekleştirilecek olan fotoğraf yarışmasına, tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçı vergi müfettişlerini davet ediyoruz.
Bu yıl düzenlenecek olan yarışmanın konusu “Kültürel Miraslarımız ve Doğal Güzellikleriyle Anadolu” olarak belirlenmiştir.
Dünyanın birçok noktası, özellikle de Anadolu, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olup gerek tarihi gerekse doğal güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Medeniyetlerin beşiği olarak kabul edilebilecek coğrafyamızda yaşayan her medeniyet kendilerinden izler bırakmıştır. Bu izler nesilden nesile, medeniyetten medeniyete geçerek birbirlerini etkilemiş, her ırktan ve her inanıştan insanları bir hoşgörü çerçevesinde bütünleştirmiştir. Bu kültürel miraslarımızı yaşatmak, tanıtmak ve gelecek nesillere taşımak, ayrıca ülkemizin doğal güzellikleri ve manzaralarını yansıtmak dünyanın dört bir yanında fotoğrafçıların kendilerine edindikleri en kutsal görevler arasında yer almıştır.
Bu kapsamda “Kültürel Miraslarımız ve Doğal Güzellikleriyle Anadolu” denildiğinde aklınıza gelebilecek (her türlü tarihi yapının genel plan fotoğrafları, tarihi eşyalar, sanat eserleri, antikalar, farklı kültürleri tasvir eden olgu veya objeler, gelenekler, bir yer ile özdeşleşmiş ürünler, doğal güzellikler, her türlü manzaralar..vb) her türlü olguyu ve anlatıyı içeren fotoğrafları beklemekteyiz.
Vergi Müfettişleri Derneği ve İzmir Fotoğrafçılar Odası ile düzenlenmekte olan bu yarışmada tüm katılımcılara başarılar dileriz.
Katılım Koşulları:
– Bu yarışma, Yarışma Seçici Kurul Üyeleri ve onların birinci yakınları dışında, fotoğraf ile ilgilenen vergi müfettişlerine açıktır.
– Yarışma konusu, Türkiye içinde çekilen fotoğrafları kapsar. Türkiye içerisinde gönderilen fotoğraflarla yarışma kurallarına uygun olması koşuluyla katılım sağlanabilir.
– Daha önce herhangi bir yarışmada sergilenmiş, derece almış fotoğraflar ve bu fotoğrafların deklanşör farkı olan fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Böyle bir durum, yarışmanın sonuçlanmasının ardından tespit edildiğinde kişinin derecesi ve ödülü geri alınır. Kişi, ödülünü zamanında geri teslim etmekle yükümlüdür.
– Katılımcılar yarışmaya en fazla 5 fotoğraf ile katılabilir.
– Fotoğraflar üzerinde, dijital ortamda “Aydınlık Oda” müdahaleleri yapılması serbesttir. Ancak Dijital Manipülasyonlar ve aşırı dijital etkiler, seçici kurul takdirine göre elenir.
– Fotoğrafların üzerinde dijital olarak eklenmiş herhangi bir yazı, tarih, saat, isim bulunmamalıdır.
– Fotoğraf; Vergi Müfettişleri Derneği’nin aşağıda belirtilen mail adresine, katılım formu ile birlikte içinde fotoğrafların dijital halleri posta yoluyla teslim edilmelidir.
– Yarışmacıların, yarışmaya gönderdikleri fotoğraflarda, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu uyarınca tek başlarına eser sahibi oldukları kabul edilir. Eser sahipliği
konusunda üçüncü kişilerin hukuki işlemde bulunması ve yargılama sonucunda haklı görülmesi durumunda, yarışmacıya verilen ödül geri alınacağı gibi oluşacak zararın tazmininden de tek başına sorumlu olacaktır.
– Yarışmaya katılan, sergilenmeye layık görülen, ödül ve mansiyon alan yapıtlar, Vergi Müfettişleri Derneği ve İzmir Fotoğrafçılar Odasının arşivinde kalacaktır. Kurumlar, fotoğrafı çekenin adını belirterek kendi bünyesine hazırlayacağı takvim, poster, albüm, katalog, kitap, sergi vb. kullanım haklarına fotoğraf sahibi ile birlikte sahip olacaktır. Yarışmaya gönderilen eserlerin, yarışma sonunda Vergi Müfettişleri Derneği tarafından yarışmacıya geri gönderilmesi zorunluluğu yoktur.
– Yarışmacıların, yarışmaya gönderdikleri fotoğraflarda, yer alan kişilerden 6698 sayılı Kişisel Verilerin Koruma Kanunu kapsamında açık şekilde rıza almış oldukları kabul edilir. Bu hususta tüm sorumluluk fotoğrafçıya aittir. Fotoğrafta yer alan kişilerin, KVKK uyarınca hukuki işlemde bulunması ve yargılama sonucunda haklı görülmesi durumunda, yarışmacıya verilen ödül geri alınacağı gibi oluşacak zararın tazmininden de tek başına sorumlu olacaktır.
– Kazanan yarışmacının adres veya diğer iletişim bilgilerinde yanlışlık olması ve ödülü vermenin mümkün olmaması halinde, kazanan yarışmacı ödül konusundaki tüm haklarını yitirecektir. Yarışmada verilen ödülle ilgili doğabilecek tüm vergi ve yasal yükümlülükler kazanan yarışmacı tarafından yerine getirilir.
– Yarışma komisyonu, yarışma takviminde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Ödül töreni, tarihi ve yeri yarışmanın sonuçlandırılmasından sonra duyurulacaktır.
– Katılımcılar, yarışmaya katılarak şartları kabul etmiş sayılır.
Katılım:
1. Fotoğrafları ve katılım formunu, Vergi Müfettişleri Derneği’nin fotoğraf yarışması için oluşturduğu mail adresine posta yoluyla teslim ediniz.
2. Kendinize, 7 rakamda oluşan bir rumuz belirleyiniz. Bu rumuzu belirlerken, “1111111” ya da “1234567” gibi birçok kişinin kullanabileceği serilerden kaçınınız.
3. Yarışmaya katılmasını uygun gördüğünüz en fazla 5 fotoğrafı aşağıda belirtilen mail adresine gönderiniz. Fotoğrafları kaydetmeden önce fotoğraflarınızın dosya adlarını “fotoğraf numarası-rumuz” şeklinde değiştiriniz. Örneğin 3 fotoğrafta katılan ve rumuzu 1698457 olan bir katılımcının dosya adları 1-1698457, 2-1698457, 3-1698457 olacaktır.
4. Katılım formunu doldurunuz. Katılım formuna rumuzunuzu yazmayı unutmayınız.
Seçici Kurul:
Yarışma jürisi, son katılım tarihinden sonra Vergi Müfettişleri Derneği kurumsal web sitesinde açıklanacaktır.
Yarışma Takvimi:
Son Katılım: 01.08.2022
Seçici Kurul Toplantısı: Son katılım tarihinden sonra www.vmd.org.tr adresinden duyurulacaktır.

Ödüller:

Birincilik Ödülü : Lenovo Tab M10 Fhd Plus 4gb/128gb Tablet Bilgisayar
İkincilik Ödülü : Fujifilm Instax Mini 11- Mini Fotoğraf Makinesi Seti
Üçüncülük Ödülü : Karaca Hüps Sütlü Türk Kahvesi Makinesi
3 Adet Mansiyon Ödülü : Xiaomi Mi band 5 Akıllı Saat
24 esere sergileme
Sonuçların Duyurulması ve Sergi: Sonuçlar Seçici Kurul değerlendirilmesini tamamladıktan sonra www.vmd.org.tr adresinden duyurulacaktır. Dereceye giren ve sergilenecek eserler Vergi Müfettişleri Derneğince belirlenecek alanlarda sergilenecektir.

Bilgi ve Başvuru İçin: Vergi Müfettişleri Derneği Genel Merkezi

Vergi Müfettişi Nihan Kübra SADIKLI : 0533 639 1176
Vergi Müfettişi Yiğit YILMAZ : 0507 654 3618
Yarışma için mail adresi: yarisma@vmd.org.tr


Fotoğraf Yarışması Katılım Formu